U ovom odeljku probaćemo da slikovito i u etapama pojasnimo sve segmente ugradnje implanata, kako bismo otklonili zabune.

Prvo treba doći u ordinaciju zbog stomatološkog pregleda i opšteg uvida. Ovo je neophodan korak koji inicira sve ostale korake. Dakle,  pravac ordinacija i konsultacija sa stomatologom, ukoliko imate bilo kakvih pitanja.

Nakon što se utvrdi činjenično stanje u ustima, ukoliko pacijent pristane na  ugradnju zubnih implanta, sledeći korak je obavezno snimanje.

Snimanje 3D ortopana i CBCT snimka utvrdiće da li je visina i širina vilične kosti dovoljna da se pristupi bušenju kosti. Upravo zbog mogućnosti da se zbog male širine vilice šraf ne može ugraditi, postoji ona mogućnost koja podrazumeva ugradnju dela vilice.To sprečava komplikacije sa nervima i sinusnim šupljinama, pa je zbog toga snimak neizostavan faktor.

Nakon snimka i na osnovu snimka, stomatolog pravi plan terapije pacijenta, kako bi se pribavili svi lekovi koji prethode i nastavljaju terapiju nakon hirurško-implantskog zahvata.

Potom se pristupa procesu ugradnje. Ukoliko je neophodno da se iz vilice otklone koreni zuba, pokvareni zubi ili zubi koji smetaju, najpre će se zub izvaditi, a nakon zarastanja rane (već posle nedelju dana) može se pristupiti zahvatu.Implantološka procedura je procedura i zbog toga moraju da se ispune i minimalni tehnički uslovi. Naime, potrebno je potpisati pristanak na implantološku proceduru.Hirurška intervencija može trajati od pola sata do nekoliko sati u zavisnosti od količine šrafova.

Po ugradnji šrafa, pacijent odlazi kući, a narednog dana dolazi na kontrolu.

Narednih meseci ( do četiri meseca) čeka se da se vilica navikne na šraf, a kod totalne bezubosti obezbeđuje se privremena proteza.

Sa lekarom se pacijenti dogovaraju oko toga koje će boje i nijanse biti  dentalna krunica, ali i njena dužina i oblik, a pacijent sam bira izgled svojih zuba. Nakon postavke privremenih krunica, prave se kalupi za stalne krunice, a abatmenti svakog zuba postavljaju se posebno za svaki zub.

Da bi se čitav ovaj proces završio, potrebno je između jedne sedmice i 14 dana.

Potom se definitivno priteže abatment u zubni implant i cementiranje budućih zubnih krunica predstavlja kraj procesa.

Onda se možete osmehnuti pred ogledalom i reći: „Zbog čega, dođavola, nisam čuvao svoje zube. Ali i ovako izgledam fantastično!“. Potom će prolaziti meseci dok ne utvrdite da li su se implanti potpuno primili u kost, ali uz naše dobre zubare zaista nema razloga za brigu.

Sve o implantima

ZAŠTO IMPLANTI?

Ubacivanjem novog zuba, zajedno sa korenom, moguće je iskopirati funkciju prirodnog zuba, sa čvrstim i stabilnim temeljem…

Više

ZBOG ČEGA TREBA NADOKNADITI IZGUBLJEN ZUB?

Bilo da živite u Beogradu, širom Srbije ili na bilo kom kraju planete, svedoci ste situacije u kojoj se na estetiku gleda…

Više

PROCEDURA UGRADNJE IMPLANTATA

U ovom odeljku probaćemo da slikovito i u etapama pojasnimo sve segmente ugradnje implanata, kako bismo otklonili zabune….

Više

DA LI JE UGRADNJA ZUBNIH IMPLANTATA BOLNA?

Razmišljate o tome da nadoknadite oštećen ili izgubljen zub dentalnim implantom, ali se pitate koliko ta stomatološka inte…

Više

ZUBNI IMPLANTI CENA

Cena implanta zuba je stavka koju treba imati u vidu i koju treba isplanirati. Cene  zubnih implantata postaju zadnjih godina sve niže, ali se ne može reći da su implanti zuba jeftini. Međutim pošto su zubni implanti dugoročna investicija…

Više

IMMIDIATE LOADING - MOMENTALNO OPTEREĆENJE IMPLANTA

Zahvaljujući konstantnom stručnom usavršavanju, praćenju svetskih trendova iz oblasti implantologije nudimo Vam …

Više

SINUS LIFT

Oralno hirurška procedura kojom se povećava visina kosti u gornjem delu vilice naziva se Sinus lift. Radi se da bi se omogućilo…

Više

MINI IMPLANTI

Razvoj implantologije u proteklim godinama doneo je nove tehnike i materijale koji su nam pomogli da bolje, lakše, kvalitetnije…

Više

MATERIJALI OD KOJIH SE IZRAĐUJU IMPLANTI

Ovako namenski oblikovane nadoknade izrađuju se od posebnih materijala upravo zbog toga jer se veštački materijali ugrađuju …

Više

MOGU LI SE ZUBNI IMPLANTI IZVADITI?

Odgovor na ovo pitanje je DA. Ipak, ne vidimo suštinske razloge za vađenje implanata ukoliko već uložite trud, vreme i novac…

Više

KADA ORGANIZAM ODBACUJE DENTALNI IMPLANT?

Dešava se, naravno, da pojedini organizmi reaguju drugačije od uobičajenog na ugradnju implanta. Odbacivanje implanta…

Više

ISTORIJA ZUBNIH IMPLANATA

Implantologija, istorija zubnih implantata i ugra…

Više

Niste pronašli odgovor?

Pošaljite upit našem osoblju i poslat ćemo Vam odgovor u najbržem roku.